Stacja nadawczo - odbiorcza

terminal  
      Stacja nadawczo - odbiorcza jest urządzeniem radiowym, za pomocą którego system XDebata komunikuje się z terminalami do głosowania.       Transmisja między urządzeniami jest dwukierunkowa, szyfrowana, zabezpieczona dodatkowo 128-bitowymi kluczami bezpieczeństwa, zmienianymi przed każdym rozpoczęciem pracy systemu XDebata. Stacja bazowa jest podłączona do komputera za pomocą złącza USB. 
Zasięg pracy terminali to 20 m od stacji nadawczo-odbiorczej.Parametry techniczne urządzenia:

komunikacja z terminalami
dwukierunkowa, drogą radiową o częstotliwości 433 Mhz
moc nadajnika/odbiornika
10dBm
zabezpieczenie transmisji
szyfrowanie 128 bitowe (w trybie głosowania)
komunikacja z PC
przez złącze USB
zasilanie
przez złącze USB
wymiary: długość/szerokość/
wysokość/wysokość
anteny
110 mm  / 80 mm / 33 mm  / 180 mm


Terminale do głosowania
Stacja nadawczo odbiorcza
Punkt mikrofonowy
Schemat systemu podstawowego
Schemat systemu rozbudowanego
Korzyści płynące z zastosowania systemu :

Oszczędność czasu
Korzystanie z X Debaty to duża oszczędność czasu. Brak konieczności ręcznego zliczania głosów, zapisywania osób chcących wziąć udział w dyskusji czy też sporządzania raportów w istotny sposób wpływa na skrócenie czasu trwania obrad.

Automatyczna dokumentacja
System X-Debata umożliwia przygotowanie i prowadzenie obrad oraz rejestruje wszystkie informacje o ich przebiegu. Ponadto przebieg kolejnych punktów jest na bieżąco wizualizowany na ekranach monitorów lub za pomocą projektora multimedialnego na ekranie ściennym.

Bezpieczeństwo
Transmisja radiowa w trybie głosowania szyfrowana jest 128-bitowymi kluczami, a głosowania uwiarygodniane są w technologii challenge-response za pomocą indywidualnych bezpiecznych kodów ładowanych do terminali w procesie logowania. Procedura ta uniemożliwia manipulowanie przebiegiem sesji lub użycie nieautoryzowanych terminali.

Mobilność
Nieduże rozmiary modułów systemu umożliwiają spakowanie wszystkich jego elementów do walizki i przewiezienie w dowolne miejsce. Dzięki jego mobilności przeprowadzenie sesji wyjazdowej nie oznacza rezygnacji z komfortu użytkowania i utrzymania ciągłości rejestracji danych w systemie.

Komfort
Zastosowanie systemu X Debata w istotny sposób wpływa na poprawienie komfortu pracy przez usystematyzowanie i ujednolicenie sposobu prowadzenia obrad.
Prostota i intuicyjność obsługi, ergonomiczny kształt i czytelny układ klawiatury terminali do głosowania sprawiają, że korzystanie z systemu jest przyjemnością.