Rozbudowana konfiguracja systemu

     
        W konfiguracji rozszerzonej, system XDebata jest wzbogacony o moduł XRecorder służący do automatycznego sterowania systemem nagłośnienia oraz moduł ViServer służący do prezentacji przebiegu posiedzenia
        Całość systemu składa się z następujących elementów :
  • dotykowy terminal sterujący
  • jeden komputer typu PC, który obsługuje wizualizacje za pomocą rzutnika multimedialnego i rejestruje przebieg posiedzenia.
  • stacja radiowa audio
  • stacja radiowa sterująca terminalami (nadawczo - odbiorcza)
  • projektor multimedialny lub dodatkowy monitor do wyświetlania wizualizacji
  • terminale  mikrofonowe
  • system nagłośnienia (mikser audio, wzmacniacz,  głośniki)


schematTerminale do głosowania
Stacja nadawczo odbiorcza
Punkt mikrofonowy
Schemat systemu podstawowego
Schemat systemu rozbudowanego
Korzyści płynące z zastosowania systemu :

Oszczędność czasu
Korzystanie z X Debaty to duża oszczędność czasu. Brak konieczności ręcznego zliczania głosów, zapisywania osób chcących wziąć udział w dyskusji czy też sporządzania raportów w istotny sposób wpływa na skrócenie czasu trwania obrad.

Automatyczna dokumentacja
System X-Debata umożliwia przygotowanie i prowadzenie obrad oraz rejestruje wszystkie informacje o ich przebiegu. Ponadto przebieg kolejnych punktów jest na bieżąco wizualizowany na ekranach monitorów lub za pomocą projektora multimedialnego na ekranie ściennym.

Bezpieczeństwo
Transmisja radiowa podczas głosowania szyfrowana jest 128-bitowymi kluczami, a głosowania uwiarygodniane są w technologii challenge-response za pomocą indywidualnych bezpiecznych kodów ładowanych do terminali w procesie logowania. Procedura ta uniemożliwia manipulowanie przebiegiem sesji lub użycie nieautoryzowanych terminali.

Mobilność
Nieduże rozmiary modułów systemu umożliwiają spakowanie wszystkich jego elementów do walizki i przewiezienie w dowolne miejsce. Dzięki jego mobilności przeprowadzenie sesji wyjazdowej nie oznacza rezygnacji z komfortu użytkowania i utrzymania ciągłości rejestracji danych w systemie.

Komfort
Zastosowanie systemu X Debata w istotny sposób wpływa na poprawienie komfortu pracy przez usystematyzowanie i ujednolicenie sposobu prowadzenia obrad.
Prostota i intuicyjność obsługi, ergonomiczny kształt i czytelny układ klawiatury terminali do głosowania sprawiają, że korzystanie z systemu jest przyjemnością.