Podstawowa konfiguracja systemu

     
        W podstawowej konfiguracji, system XDebata składa się z dotykowego panelu sterującego, stacji radiowej (nadawczo - odbiorczej), wzmacniacza, zestawu głośników oraz terminali, którymi posługują się uczestnicy dyskusji/głosowania. W tej konfiguracji terminale do głosowania razem z dotykowym panelem sterującym można z łatwością zmieścić w jednej walizce, co czyni XDebatę rzeczywiście mobilnym rozwiązaniem, które może być zastosowane wszędzie tam gdzie instalacja systemu nagłaśniającego na stałe nie jest możliwa.schematTerminale do głosowania
Stacja nadawczo odbiorcza
Punkt mikrofonowy
Schemat systemu podstawowego
Schemat systemu rozbudowanego
Korzyści płynące z zastosowania systemu :

Oszczędność czasu
Korzystanie z X Debaty to duża oszczędność czasu. Brak konieczności ręcznego zliczania głosów, zapisywania osób chcących wziąć udział w dyskusji czy też sporządzania raportów w istotny sposób wpływa na skrócenie czasu trwania obrad.

Automatyczna dokumentacja
System X-Debata umożliwia przygotowanie i prowadzenie obrad oraz rejestruje wszystkie informacje o ich przebiegu. Ponadto przebieg kolejnych punktów jest na bieżąco wizualizowany na ekranach monitorów lub za pomocą projektora multimedialnego na ekranie ściennym.

Bezpieczeństwo
Transmisja radiowa podczas głosowania szyfrowana jest 128-bitowymi kluczami, a głosowania uwiarygodniane są w technologii challenge-response za pomocą indywidualnych bezpiecznych kodów ładowanych do terminali w procesie logowania. Procedura ta uniemożliwia manipulowanie przebiegiem sesji lub użycie nieautoryzowanych terminali.

Mobilność
Nieduże rozmiary modułów systemu umożliwiają spakowanie wszystkich jego elementów do walizki i przewiezienie w dowolne miejsce. Dzięki jego mobilności przeprowadzenie sesji wyjazdowej nie oznacza rezygnacji z komfortu użytkowania i utrzymania ciągłości rejestracji danych w systemie.

Komfort
Zastosowanie systemu X Debata w istotny sposób wpływa na poprawienie komfortu pracy przez usystematyzowanie i ujednolicenie sposobu prowadzenia obrad.
Prostota i intuicyjność obsługi, ergonomiczny kształt i czytelny układ klawiatury terminali do głosowania sprawiają, że korzystanie z systemu jest przyjemnością.